Pompy ciepła - oferta

To się opłaca - ogrzewanie, które wykorzystuje odnawialne źródła energii

Pompy ciepła oferta i dofinansowanie

Oferta na pompy ciepła jest zawsze przygotowywana uwzględniając Państwa potrzeby i możliwości wykorzystania konkretnych rozwiązań w docelowej lokalizacji. W celu uzyskania oferty na pompy ciepła zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Wycena w Greengy jest zawsze darmowa i nie zobowiązuje do zakupu.

Z przyjemnością zaproponujemy Państwu również system fotowoltaiczny wspierający działanie pompy ciepła i obniżający koszt jej eksploatacji.

Więcej o ofercie na panele fotowoltaiczne można przeczytać tutaj.

Warto rozważyć również skorzystanie z dofinansowania i skutecznie obniżyć koszt instalacji. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami –  Program „Czyste Powietrze” oraz  ulga termomodernizacyjna

Program „Czyste Powietrze” dodatkowo premiuje montaż pompy ciepła wraz z montażem fotowoltaiki, dlatego warto to wykorzystać i zaoszczędzić więcej.

Czym są pompy ciepła?

Pompy ciepła to urządzenia grzewcze, które mogą wykorzystywać darmową energię odnawialną znajdującą się w gruncie, powietrzu i wodzie. Warto tutaj zwrócić uwagę, że jest to energia czysta i dostępna bez ograniczeń. Decydując się na pompę ciepła, nie tylko oszczędzamy pieniądze – poprzez obniżenie kosztów ogrzewania budynku, ale również pomagamy środowisku i przyczyniamy się do powstrzymywania zmian klimatycznych. Pompy ciepła umożliwiają znaczne ograniczenie zużycia paliw kopalnych oraz pozwalają też zredukować emisję zanieczyszczeń i CO² do atmosfery.

Zasada działania pomp ciepła

Aby zobrazować zasadę działania pompy ciepła, możemy ją porównać do odwróconej zasady działania lodówki. Podczas gdy lodówka odprowadza ciepło ze środka na zewnątrz, pompa ciepła działa dokładnie na odwrót. Pompy ciepła wykorzystują ciepło zakumulowane w powietrzu lub gruncie i wykorzystując system grzewczy, wprowadzają go do naszych mieszkań. Aby temperatura była na tyle wysoka, aby można ją było wykorzystać do ogrzewania i podgrzewania wody użytkowej, musi nastąpić jeszcze zjawisko polegające na sprężeniu par czynnika chłodniczego, co pozwala na zwiększenie temperatury czynnika.

Schemat-zasada-dzialania-pompy-ciepla-greengy

Kompatybilność z fotowoltaiką i rekuperacją

Urządzenia te możemy zamontować zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach. Mogą one  stanowić jedyne źródło ciepła lub współpracować z istniejącym urządzeniem grzewczym. Co bardzo ważne pompy ciepła mogą współpracować z rekuperacją i instalacją fotowoltaiczną, tworząc kompatybilny system grzewczy o bardzo wysokiej efektywności. System fotowoltaiczny skutecznie obniży koszt użytkowania pompy ciepła, gdyż będziemy mogli ją zasilić prądem, który sami wytworzymy.

Rodzaje pomp ciepła

Wszystkie pompy ciepła dobieramy indywidualnie do Państwa potrzeb oraz lokalnych warunków. Ponieważ pompy ciepła mogą korzystać z różnych źródeł energii, dlatego przed przygotowaniem oferty musimy rozważyć kilka opcji:

Czy pompa ciepła może chłodzić?

Chcemy też zwrócić Państwa uwagę na fakt, że niektóre pompy ciepła mogą być również wykorzystywane do chłodzenia. Ich nazwa jest wówczas faktycznie trochę nieadekwatna do pełnionej funkcji ale nie zmienia to faktu, że posiadają taką funkcjonalność. Możemy odwrócić cykl i przełączyć z grzania na chłodzenie. Jeżeli byliby Państwo zainteresowani takim rozwiązaniem, prosimy o informację, przygotujemy ofertę uwzględniając taką potrzebę.

Nasi partnerzy

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na fotowoltaikę, pompy ciepła i solary.