Kolektory słoneczne (solary) - oferta

Ogrzewanie wykorzystujące energię słoneczną

Kolektory słoneczne (solary) - oferta i dofinansowanie

Oferta na kolektory słoneczne ( solary ) jest przygotowywana indywidualnie. Zapraszamy do kontaktu bezpośredniego. Podczas rozmowy, poznamy Państwa potrzeby i przedstawimy ofertę, dopasowaną do Państwa oczekiwań. Greengy oferuje sprzedaż samych kolektorów oraz montaż całych instalacji solarnych.

Nasza oferta jest kompleksowa i oferujemy również inne rozwiązania wykorzystujące odnawialne źródła energii. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na pompy ciepła i panele fotowoltaiczne.

Dodatkowo na inwestycje w źródła ciepła i energii wykorzystujące OZE można obecnie ubiegać się o dofinansowanie. Programy są ogólnodostępne i oferują między innymi bezzwrotne dotacje. Zachęcamy do zapoznania się z Programami „Mój Prąd”, „Czyste Powietrze” oraz z podatkową ulgą termomodernizacyjną.

W razie wątpliwości służymy radą oraz pomagamy w dopełnieniu formalności. Dzięki dofinansowaniu inwestycja stanie się jeszcze bardziej opłacalna.

Kolektory słoneczne (solary) czy panele fotowoltaiczne?

Kolektory słoneczne – potocznie nazywane solarami, wykorzystują promieniowanie słoneczne do produkcji ciepła. Nośnikiem ciepła w kolektorze mogą  być różnego rodzaju ciecze np. glikol lub woda. Solary są bardzo często mylone z panelami fotowoltaicznymi. Faktem jest, że dla osoby, która nie interesuje się tym tematem, faktycznie mogą być one ciężkie do odróżnienia na pierwszy rzut oka. Oba systemy wykorzystują promieniowanie słoneczne i pozwalają zmniejszyć zużycie energii elektrycznej. Chociaż z pozoru, systemy te są do siebie podobne, to jednak poza tymi dwoma wspólnymi cechami,  w praktyce więcej je dzieli niż łączy. Przede wszystkim główna różnica polega na tym, że panele fotowoltaiczne przetwarzają promienie słoneczne na energię elektryczną, natomiast solary na ciepło. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani panelami fotowoltaicznymi i produkcją energii elektrycznej,  zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą tutaj.

Instalacja fotowoltaiczna Greengy 7,5 kW oraz solary woj. mazowieckie

Zastosowanie solarów

Ciepło z kolektorów najczęściej wykorzystujemy do przygotowania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.). Inne często spotykane zastosowanie to np. podgrzewanie przydomowego basenu. Natomiast kolektory są bardzo sporadycznie używane do ogrzewania budynków. Mała instalacja – 2-3 kolektory – jest w stanie pokryć około 50% rocznego zapotrzebowania na energię niezbędną do podgrzania ciepłej wody dla 4 osobowej rodziny. Pokrycie to będzie się różnić w zależności od pory roku i lokalizacji inwestycji. Latem pokrycie to będzie prawie całkowite, wiosną i jesienią częściowe a zimą, w zależności od ilości dni słonecznych, może być znikome. Wówczas wstępnie podgrzaną wodę trzeba będzie jeszcze dogrzać. Z tego powodu w naszej szerokości geograficznej ogrzewanie wody przy pomocy solarów nie może być jedynym źródłem ciepła w domu. System ten musi współpracować z innym źródłem ciepła, które jest niezależne od słońca. Może to być np. kocioł, grzałka elektryczna lub pompa ciepła.  Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na pompy ciepła tutaj.

Elementy instalacji solarnej

Cały system instalacji solarnej składa się z wielu elementów, wśród których najważniejsze to: kolektory, zasobnik ciepłej wody, naczynie wzbiorcze, pompa i sterownik. Należy pamiętać, że wszystkie elementy należy ze sobą odpowiednio połączyć, tworząc kompletną instalację. Działanie całości koncentruje się na tym, żeby w odpowiednim momencie uruchomić pompę obiegową. System musi zrobić to wtedy, kiedy sterownik wykryje, że różnica temperatury pomiędzy płynem solarnym  w kolektorach i wodą w zasobniku c.w.u jest wystarczająco duża, aby wymiana ciepła pomiędzy nimi była efektywna.

Nasi partnerzy

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na fotowoltaikę, pompy ciepła i solary.